Tradycja
od 1871 roku

W kilka lat po wynalezieniu dynamitu przez Alfreda Nobla
w Bieruniu i w Krupskim Młynie powstały dwa niezależne zakłady produkujące materiały wybuchowe. Od 2006 roku oba działają jako jedna firma NITROERG S.A. W 2011 roku naszym głównym udziałowcem została Spółka KGHM Polska Miedź S.A., światowy lider w produkcji miedzi i srebra.

Produkty

W naszej ofercie znajdują się materiały wybuchowe emulsyjne, amonowo-saletrzane, dynamity, elektryczne, nieelektryczne oraz elektroniczne systemy inicjowania, rurka detonująca i lont detonujący. Innym produktem jest NITROCET 50® - dodatek do oleju napędowego podnoszący liczbę cetanową. Nasze produkty trafiają do ponad 40 krajów. Eksport stanowi ok. 60 proc. sprzedaży firmy.

Usługi
wiertniczo-strzałowe

Nasza spółka NITROERG SERWIS świadczy usługi w zakresie kompleksowego wykonawstwa robót wiertniczo-strzałowych. Jest dystrybutorem produktów NITROERG S.A. na rynku kopalń odkrywkowych oraz w obszarze prac cywilnych wykonywanych z użyciem materiałów wybuchowych.

Jakość

Jakość, bezpieczeństwo i higiena pracy oraz troska o środowisko naturalne to wartości, którymi kierujemy się w naszej codziennej działalności. Własne laboratorium kontroli jakości, realizacja produkcji w oparciu o stosowane procedury, zgodne z wymaganiami norm ISO 9001:2015 oraz ISO 14001:2015 i prowadzone programy poprawy jakości (m.in. EQS) pozwalają na wytwarzanie produktów o najwyższych standardach. W ramach posiadanych certyfikatów jesteśmy nadzorowani przez audytorów TÜV Rheinland.